Strony dla dzieci o charakterze edukacyjnym rozwijają logiczne myślenie i zainteresowania, zawierają ciekawostki i informacje z różnych dziedzin podane w dostępny i atrakcyjny sposób. Na wielu stronach znajdziemy materiały przydatne uczniom w szkole, wspomagające i uatrakcyjniające naukę:

www.sieciaki.pl/ - bezpieczny internet

www.dladzieciwp.pl - gry edukacyjne, kolorowanki, puzle

www.dyktanda.net - zabawa z ortografią online

www.interklasa.pl - portal edukacyjny dla dzieci i młodzieży, internetowa klasa, zagadnienia ze wszystkich przedmiotów szkolnych, lekcje online

www.matematykadladzieci.pl matematyczne gry edukacyjne

www.basnie.republika.pl - baza baśni online

www.necio.pl - dla najmłodszych, bezpieczny internet, gry edukacyjne

www.junior.reporter.pl -  informacje i ciekawostki o przyrodzie ,humor, quizy (różne dziedziny), książki (recenzje książek dla dziecii młodzieży), świat (informacje z całego świata, o miastach, regionach), gry (recenzje gier i programów dla dzieci, historię (tradycje, legendy, życie codzienne, wynalazki)

www.aztekium.pl - nauka tabliczki mnożenia