XIII Międzyszkolny Konkurs „Kolędy i pastorałki w tradycji kultury polskiej”

08 grudnia w Kościele Zielonoświątkowym Zboru Radość Życia, w kampusie Gdańsk Śródmieście, pięknie i profesjonalnie wybrzmiały kolędy i pastorałki zaśpiewane przez uczniów z gdańskich szkół, uczestniczących w XIII edycji konkursu. W komisji konkursowej zasiedli: pani Joanna Przyborowska z Pałacu Młodzieży, pani  Joanna Ślesicka z Kościoła Zielonoświątkowego Zboru Radość Życia oraz pan Piotr Macalak z Cappelli Gedanensis. W konkursie wystąpiły trzy solistki z klas I – IV, dwie solistki z klas V – VIII, po  cztery zespoły wokalne z klas I – IV i V – VIII. Trudne zadanie stanęło przed jury – wybrać z grona bardzo dobrych wykonawców tych najlepszych.

Oto wyniki konkursu:

w kategorii soliści z klas I – IV:

I miejsce  - Anna Kazana z SP 86

II miejsce - Uliana Syvokon z SP 21

III miejsce - Anna Szarek z SP 69

w kategorii soliści z klas V – VIII:

I miejsce – Zofia Lewandowska z SP 86

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – Anastasiia Tarapovska z SP 21

w kategorii zespoły z klas I – IV:

I miejsce – zespół Aniołki z SP 86

II miejsce – zespół z SP 17

III miejsce –zespół z SP 21

w kategorii zespoły z klas V – VIII:

I miejsce – zespół Szkolne Nutki z SP 86

II miejsce – zespół z SP 21

III miejsce – zespół z SP 17

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu!

Dziękujemy za udzielenie nam gościny w świątyni o niepowtarzalnych walorach akustycznych, Panu Olafowi za oprawę techniczną wydarzenia, nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów, panu Waldemarowi za kolędowanie z dziećmi podczas oczekiwania na wyniki jury.  Dziękujemy sponsorom nagród: Radzie Dzielnicy Śródmieście i Urzędowi Miasta Gdańska. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę cukierni Płończak, która przygotowała nam słodki poczęstunek.

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji konkursu – najprawdopodobniej za rok!

Zapraszamy do galerii zdjęć: