W pięknej, zimowej scenerii przebiegła jubileuszowa edycja konkursu „Kolędy i pastorałki w tradycji kultury polskiej”. Swoją obecnością zaszczycili nas uczniowie z gdańskich szkół  z klas I – VIII, ich nauczyciele i opiekunowie. W gronie uczestników konkursu znalazło się 13 solistów i 9 zespołów. Jurorami byli: pani Agnieszka Birecka , uczestniczka VI edycji The Voice of Poland,  pani Alicja Giętkowska – Liguz z Pałacu Młodzieży oraz pan Piotr Macalak z Cappelli Gedanensis.  Oprawę muzyczną zapewnił zaprzyjaźniony już z naszą szkołą pan Adam Stawicki, a konferansjerem był pan Wojciech Piestrzyński.

Wzorem lat ubiegłych interpretacje muzyczne były przygotowane i wykonane  na bardzo wysokim poziomie.

Trudne zadanie stanęło przed komisją konkursową – wybrać z bardzo dobrych wykonawców  tych najlepszych.
Ostatecznie przyznano:

- w kategorii soliści z klas  I – IV
I miejsce – Justyna Stefańska – SP 44
II miejsce – Zofia Basek – SP 79
III miejsce – Zofia Kraskowska – SP 40

- w kategorii soliści z klas V – VIII
I miejsce – Zuzanna Kotus – SP 44
II miejsce – Weronika Sikora - SP 19

III miejsce – Aleksandra Borzyszkowska - III Społeczna Szkoła Podstawowa „STO”

Wyróżnienia - Patrycja Szymikowska - SP 21 oraz  Amelia Żołądowska – SP 47

- w kategorii zespoły z klas I – IV
I miejsce – Gwiazdeczki – SP 44
II miejsce –Góralki – SP 21

III miejsce – Malinki - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła”

Wyróżnienie - Zespół  A.M.I.O. ze Szkoły Podstawowej nr 14

- w kategorii zespoły z klas V – VIII
I miejsce – Chabrowe Panny - Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Nasza Szkoła”
II miejsce –Zespół z Czternastki – SP 14
III miejsce – Zespół z SP 19

Wyróżnienie -  Zespół z SP 21

Zwycięzcy otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody, a pozostali wykonawcy dyplomy. Dziękujemy naszym sponsorom – Radzie Dzielnicy Śródmieście, firmie „Sandra” Hurtownia Spożywcza Aleksandra Grelewicz oraz Cukierni W. J. P. Płończak. Dzięki ich hojności mogliśmy zakupić nagrody i poczęstować naszych gości słodkościami.

Gratulujemy uczestnikom, dziękujemy nauczycielom i rodzicom za przygotowanie dzieci do konkursu.

Album ze zdjeciami już w galerii.

Edit: Z powodu niedopracowania ujednoliconych stron internetowych galeria tylko na facebook'u szkoły.