W poniedziałek 10 czerwca br. wybraliśmy się na szkolną wycieczkę z klasami młodszymi I-III, oraz towarzyszącymi starszymi uczniami z klas IV i VI do "Osady Sławutowo".
Przekraczając bramy grodu przenieśliśmy się w świat przodków, aż do pomorskich Słowian .
Na początek wzięliśmy udział w grach i zabawach. Uczestnicy wcielili się w członków dwóch rywalizujących ze sobą pomorskich plemion. Poznając obyczaje plemiennej społeczności, świetnie się bawiliśmy. Następnie były warsztaty pieczenia podpłomyków, gdzie każdy mógł skosztować swego wypieku oraz garncarski, z którego każdy przywiózł własnoręcznie ulepione z gliny naczynie. Poznaliśmy historię tych ziem i dowiedzieliśmy się jak wyglądało życie we wczesnym średniowieczu. Po czym udaliśmy się na ognisko i pieczenie kiełbasek. Na koniec wśród śmiechu i radości pokonywaliśmy kręty labirynt. Na koniec każdy mógł wypocząć lub skorzystać z placu zabaw i zakupić pamiątki .
Zmęczeni ale zadowoleni, wróciliśmy do Gdańska, gdzie czekali na nas spragnieni opowieści rodzice.
Wycieczka była wspaniała.
Zapraszamy do fotorelacji: