Mamy laureata, finalistów i wyróżnionego ucznia w Wielkim Maratonie Czytelniczym!

W tegorocznej edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego uczestniczyły 754 placówki z dziesięciu polskich województw. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 8201 uczniów. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiło piętnaścioro uczniów: dziesięcioro z klas 2-3, troje z klas 4-6 oraz dwóch z klas 7-8.
Miło nam poinformować, że czterech naszych maratończyków znalazło się na listach zwycięzców.
Tytuł laureata uzyskał Wojciech Wiczarski z klasy trzeciej. Finalistami konkursu zostali Franciszek Król z klasy szóstej i Damian Otowski z klasy ósmej. Wyróżnienie otrzymał Robert Kończyński z klasy drugiej.
Uroczysta gala wręczenia nagród WMC odbędzie się 14 czerwca w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności.
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za sumienną, całoroczną pracę! Dziękujemy także rodzicom i opiekunom za wspieranie dzieci w czytelniczych zmaganiach!
Zapraszamy do udziału w konkursie w kolejnym roku szkolnym.
Szczegółowe informacje dotyczące wyników Maratonu znajdują się na stronie Wojewódzkiej
i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku - https://wbpg.org.pl/tresc/wielki-maraton-czytelniczy