Origami -wschodnia sztuka składania papieru znana jest od dawna, najpierw składano figurki w Chinach, potem jej propagowaniem zajęła się Japonia.
W Japonii origami pojawiło się już w VII w. To mnisi nauczyli umiejętności produkcji papieru, a w dalszej kolejności zaszczepili u Japończyków zamiłowanie do jego składania.
Japończycy uważają, że origami pomaga w nauce matematyki, geometrii i innych przedmiotów, jest świetną metodą oddziaływań terapeutycznych. Ćwiczy precyzję, sprawność manualną, koncentrację, myślenie, jest wspaniałym narzędziem do kształtowania wyobraźni przestrzennej.
Nazwa origami pochodzi od połączenia dwóch słów ORI – zginać i KAMI – papier.
Nasza szkoła włączyła się do obchodów Światowych Dni Origami, które trwały od 24.10 do 11.11.2023r.
Najlepszym sposobem obchodzenia takiego święta jest własnoręczne składanie papieru. Przez prawie dwa tygodnie składaliśmy z kartek papieru różne figury. 7 listopada 2023 r. zorganizowaliśmy festiwal zgodnie z hasłem „Sprawne ręce mam origami składam”. Szkolni animatorzy tej sztuki składania, uczyli młodszych i starszych kolegów i koleżanek podstawowych złożeń świata origami.
Relacja z tych obchodów w galerii: