Dnia 23 listopada 2022 roku uczniowie klasy VIII uczestniczyli jako widzowie w prestiżowym wydarzeniu SkillsPoland 2022. W hali AmberExpo odbył się ogólnopolski konkurs umiejętności zawodowych, przeznaczonych dla uczniów szkół branżowych i studentów kierunków technicznych. Nasi uczniowie przyglądali się rywalizacji młodzieży w 22 konkurencjach, takich jak: fryzjerstwo, architektura krajobrazu, florystyka, kosmetologia, cukiernictwo, ale także budownictwo cyfrowe, cyberbezpieczeństwo, instalacje sanitarne i grzewcze, mechanika pojazdów rolniczych. Niektórzy z chęcią uczestniczyli w warsztatach tematycznych i konkursach. Uczniowie mieli także możliwość zapoznania się z ofertą gdańskich szkół branżowych.