I Międzynarodowa edycja V Ogólnopolskiej akcji
„Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie" w naszej szkole.

#przerwanaczytanie2020

W środę 21 października nasza społeczność szkolna włączyła się w czytelniczą akcję realizowaną w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizatorem tego czytelniczego wydarzenia, które trwa jeszcze do końca miesiąca, jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Do akcji bicia rekordu w czytaniu przystąpiliśmy podczas przerwy po drugiej godzinie lekcyjnej. Ze względu na reżim sanitarny uczniowie i pracownicy szkoły czytali prywatne książki w swoich salach lekcyjnych i gabinetach. Królowała wśród nich literatura piękna, a u młodszych dzieci bogato ilustrowane książki popularnonaukowe. Do niektórych klas wybrali się w tym dniu specjalni goście. Nauczycielka języka polskiego, pani Asia, udała się do drugoklasistów i wspólnie z nimi czytała wiersz Jana Brzechwy pt. „Żuk”. W klasie szóstej pani Ewa czytała interaktywnie stosowny na jesienną aurę wiersz pt. „Katar”. Do siódmoklasistów i dzieci z oddziału przedszkolnego dotarł gość specjalny - pani Dyrektor, która nie tylko uatrakcyjniła im czas czytając fragmenty książek, ale i opowiedziała o swojej czytelniczej pasji. Wielokrotnie w tym dniu nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej czytali swoim podopiecznym. W tym czytelniczym wydarzeniu wzięło udział 110 osób z naszej szkoły.
Organizator opublikuje wyniki akcji 9grudnia 2020 roku na stronie internetowej https://womgorz.edu.pl/index.php.