Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie – podsumowanie

10 października cała nasza społeczność szkolna wzięła udział w akcji czytelniczej - III międzynarodowej edycji VII ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie - zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Czytaliśmy w klasach, w bibliotece, w gabinetach i innych pomieszczeniach szkolnych oraz na korytarzach w strefach czytania. Najmłodszym dzieciom w naszej szkole czytały panie nauczycielki. Były także dwie strefy czytania w języku ukraińskim - starsze uczennice czytały młodszym dzieciom. Spędzaliśmy przerwy na czytaniu książek i czasopism przyniesionych z domu, wypożyczonych z biblioteki oraz udostępnionych w strefach czytania.
W naszej szkole do akcji włączyło się łącznie 121 uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.
Organizator ogłosi wyniki akcji na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz na profilu Biblioteki na Facebooku 12 grudnia 2022 r.
Życzymy Wszystkim wielu miłych chwil z książką w październiku - Międzynarodowym Miesiącu Bibliotek Szkolnych - jak i w następnych miesiącach.