II MIĘDZYNARODOWA EDYCJA „PRZERWY NA CZYTANIE”

25 października nasza szkolna społeczność przyłączyła się do akcji czytelniczej, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim  Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie to odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Czytali mali i duzi, duzi – małym; czytaliśmy w klasach, w świetlicy, na korytarzach, w gabinetach, w strefie czytania. Spędzaliśmy czas przy książkach i czasopismach wziętych z domu, ale i tych przygotowanych przez  nauczyciela bibliotekarza.

Celem akcji jest:

• promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W naszej szkole do akcji włączyło się  łącznie 98 uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi.

Ogłoszenie wyniku odbędzie się 8 grudnia 2021 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć: