1 kwietnia w naszej szkole  realizowaliśmy projekt "Szkoła Podstawowa nr 21 Na Niebiesko” w ramach obchodów Światowego Dnia  Świadomości Autyzmu.

Głównym przesłaniem tego przedsięwzięcia było podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu, zaś motywem obchodów był kolor niebieski.

Uczniowie  i pracownicy szkoły kolorem niebieskim wyrazili swoją solidarność z osobami ze spektrum autyzmu. W tym dniu realizowaliśmy pogadanki „Porozmawiajmy o autyzmie”, oglądaliśmy filmy, prezentacje  multimedialne, analizowaliśmy schemat drzewa „Mam autyzm”, wykonywaliśmy niebiesko-balonowe zabawy matematyczne i polonistyczne.

To wszystko sprawiło, że obecnie wiemy  więcej, z jakimi problemami na co dzień spotykają się  nasze koleżanki i koledzy.

Dzięki takim wydarzeniom nie obce są nam już słowa:

Autyzm i coraz częściej możemy mówić: Wiem, Rozumiem, Pomagam, Wspieram.