19 stycznia na szkolnej scenie teatralnej wystąpili uczniowie klasy 7, 8 i zerówki, aby przybliżyć nam historię poszukiwań matki dla Syna Bożego. Wiemy, że Pan Jezus narodził się w Betlejem, że w szopce pojawili się pasterze, że na Niebie błyszczała gwiazda, że Mędrcy ze Wschodu oddali pokłon Dzieciątku, że złożyli dary... Ale kto wie - jak w swoim opowiadaniu napisał Bruno Ferrero - jak wielki kłopot z odnalezieniem właściwej Mamy dla Jezusa miał Archanioł Gabriel? Tę historię nasi uczniowie zaprezentowali wprost fenomenalnie! I to nie tylko w szkole: reprezentowali społeczność SP21 także w Domu Sióstr Pallotynek podczas uroczystości patronalnej 20 stycznia. Po części artystycznej w siostrzanym zaciszu miał miejsce pełen radości poczęstunek i analiza teatralnych debiutów.
W niebanalnej aranżacji i z przymrużeniem oka widzowie zobaczyli, iż serca ludzkie nie zawsze są gotowe na przyjęcie z miłością drugiego człowieka, nawet jeśli jest nim sam Bóg. Niech ta opowieść będzie dla nas inspiracją, by z głębi duszy patrzeć na bliźnich i stawać się dla nich prawdziwym darem, a patrząc - widzieć także Tego, Który ofiarował nam Swego Umiłowanego Syna.
Zapraszamy do fotogalerii: