Uprzejmie informujemy, że 21 marca 2019 roku odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

W tym roku szkolnym zgłoszenia wraz z wpłatą wpisowego 9zł oraz oświadczeniem rodzica proszę kierować do koordynatora konkursu w naszej szkole Pana Adriana w nieprzekraczalnym terminie 11.01.2019r. (piątek).

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. W niezawodny sposób integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczyniają się do zmiany niechętnego do niej stosunku.

W tym roku każdy uczestnik konkursu otrzyma układankę przestrzenną w postaci kuli-breloczka.