JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM!  – ogólnopolska akcja czytelnicza

Organizatorem akcji jest wydawca czasopisma „Biblioteka w Szkole", a patronem honorowym Biblioteka Narodowa.
Głównym celem tego czytelniczego wydarzenia jest budowanie pozytywnego wizerunku książki tak, aby czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z relaksem i rozrywką. Nasza szkoła przyłącza się do akcji w środę 12 czerwca o godzinie 10.00. Będzie ona zorganizowana na boisku szkolnym, a w przypadku niesprzyjającej aury w szkole. Przez kwadrans każdy czyta indywidualnie i po cichu książkę, którą bierze z domowej biblioteczki. Do wspólnego czytania z naszą społecznością szkolną zapraszamy rodziców,  mieszkańców Biskupiej Górki i Zaroślaka. Czytelniczy poranek zostanie utrwalony na zdjęciach, a zdjęcia pokazujące frekwencję akcji będą przesłane do Organizatora.

Informacje o akcji oraz o RODO są dostępne na stronie internetowej www.czytamy.org.