Słonik Tumbo co roku gości w naszej szkole. 21 listopada obchodziliśmy Dzień Tumbo - dzień solidarności z dziećmi i młodzieżą w żałobie. Z tej okazji uczniowie uczestniczyli w zajęciach o wsparciu osieroconych rówieśników a uczniowie klasy 8, jako przedstawiciele szkolnego koła wolontariatu, dumnie prowadzili kwestę na rzecz Funduszu Dzieci Osieroconych. Dzieci z klas 1-3 wykonały piękne prace plastyczne a nasi najmłodsi uczniowie z zerówki stworzyli cudownego pomarańczowego słonika. Uczniowie klas 4-8 wspólnie wykonali projekt, przekazując Słonikowi Tumbo swoje słowa wsparcia. Ten dzień był cudownie pomarańczowy 🧡 Zachęcamy do dalszego pomagania na portalu tumbopomaga .
Dzień Tumbo jest organizowany przez Fundacja Hospicyjna Hospicjum Dutkiewicza w Gdańsku
wspierany przez Miasto Gdańsk