2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Brak zrozumienia i niewłaściwa interpretacja pewnych specyficznych zachowań dzieci, młodzieży i osób dorosłych ze spektrum autyzmu, mogą prowadzić do stygmatyzacji i wykluczenia, dlatego w szkołach z tej okazji realizowane są zajęcia uświadamiające i przybliżające dane zagadnienie. W ramach solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami organizowana jest coroczna kampania społeczna o zasięgu ogólnopolskim: „Polska na niebiesko”. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na codzienne problemy, z jakimi borykają się osoby ze spektrum, a także szerzenie wiedzy w tym zakresie. Z tej też okazji w naszej szkole świętowaliśmy ten dzień - „zaświeciliśmy” się na niebiesko, poznaliśmy główne symptomy zachowań dzieci ze spektrum autyzmu, a na zakończenie braliśmy udział w uczcie przygotowanej przez mamy naszych koleżanek i kolegów.