Samorząd Uczniowski stanowi bardzo ważny organ szkoły. Może dążyć do realizacji swoich programów i obietnic, jak również wnosić petycje zgłaszane przez gremium uczniowskie. To organ, który posiada prawa do rzeczywistego wpływu na życie szkoły.
Dnia 6 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory przeprowadzono zgodnie z demokratycznymi zasadami i stały się ważnym elementem życia szkoły. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała powołana komisja wyborcza oraz opiekun SU Pani Kasia Komecka. Wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły oddali swój głos na jednego z kandydatów, którzy opracowali swoje programy wyborcze a postulaty umieścili na plakatach.
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została uczennica klasy VII Sonia Tarnowska a zastępcą uczennica klasy VIII Wiktoria Sarzyńska.
Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom. Życzymy wytrwałości w dążeniu do realizacji zaplanowanych przedsięwzięć.