14 marca obchodzimy Światowy Dzień Liczby Pi. Liczba Pi to stała matematyczna, która pojawia się w wielu dziedzinach matematyki i fizyki. Ludzie zetknęli się z nią już w starożytności zauważając, ze stosunek obwodu koła do jego średnicy jest wartością stałą.
Z okazji obchodów święta liczby Pi w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Klasa na Piątkę”. Reprezentanci klas IV -VIII rywalizowali ze sobą w konkursie wiedzy. Uczniowie nie tylko musieli wykazać się wiedzą matematyczną, ale także wypisać z pamięci jak najwięcej cyfr z rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi i wykonać eksperyment, dzięki któremu wyznaczyli jej przybliżenie. Dodatkowo całe zespoły klasowe przygotowały z tej okazji okrzyki, rymowanki a nawet piosenki. Klasy zaprezentowały także plakaty zwierające informacje i ciekawostki dotyczące liczby Pi.
Zwycięzcami konkursu okazała się klasa IV, II miejsce zajęła klasa VI, III miejsce klasa VII. Gratulujemy zwycięzcom!
Obchody święta liczby Pi dostarczyły wszystkim dużo dobrych emocji i świetnej zabawy.