Dnia 11 maja uczniowie i uczennice z klasy VII i VIII uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych „W chmurach z liczbami – podniebna przygoda”, które odbyły się w mobilnej pracowni Newton Room (Newton Room) na terenie Inkubator Starter.
Podczas zajęć uczniowie i uczennice zajmowali się zagadnieniami związanymi z matematyką i naukami przyrodniczymi, które wykorzystywane są na co dzień w lotnictwie.
Podzieleni na trzy grupy przygotowali misję ratunkową. Młodzież samodzielnie zaplanowała lot wykonując obliczenia matematyczne z wykorzystaniem jednostek pomiaru odległości, prędkości i czasu. Każdy uczeń miał okazję przeprowadzić daną misję na prawdziwym symulatorze lotu.
Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami. Nie tylko zapoznali się z zawodem pilota, nawigatora ale także zrozumieli jak ważna jest praca w zespole. Najwięcej emocji wzbudził lot i nawigacja samolotu.