Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.

Święto niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, zdobywania wiedzy na różne tematy, poznawania nowych słów, zasad gramatyki itp.

W naszej szkole obchodziliśmy  ten dzień - o bajkach i postaciach z bajek rozmawialiśmy w klasach młodszych na wspólnym spotkaniu. W klasach starszych bajkowy świat dominował na lekcjach matematyki - zadania z bajkowym tłem, języka polskiego i angielskiego – na chwilę był bajeczny czas.