Mamy nagrodzonych w Wielkim Maratonie Czytelniczym

9 maja w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności odbyło się uroczyste zakończenie całorocznego, ogólnopolskiego konkursu  - Wielkiego Maratonu Czytelniczego, przebiegającego pod Patronatami Honorowymi: Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Gdańska. Miło nam poinformować,  że z grona piętnastu maratończyków z naszej szkoły pięcioro zostało nagrodzonych podczas uroczystej gali. Tytuł laureata uzyskała Danuta Wójcik z klasy drugiej. Finalistką została Barbara Domagała z klasy szóstej. Wśród wyróżnionych uczniów znalazło się troje drugoklasistów: Gabriela Domagała, Filip Szczepanowski i Sonia Tarnowska.

W tegorocznej VII edycji WMC dla najmłodszych „Spotkacie nowych przyjaciół” uczestniczyło 2000 maratończyków ze 146 szkól. Po weryfikacji protokołów końcowych komisja konkursowa przyznała 89 tytułów laureata (progi punktowe: 147 – 132), 119 tytułów finalisty (131 – 124) oraz 167 wyróżnień (123 – 119).

W jubileuszowej X edycji WMC dla uczniów klas IV – VI „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” brało udział 2410 uczniów z 250 szkól. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego przyznała 76 tytułów laureata (progi punktowe: 147 – 131), 143 tytuły finalisty (130 – 121) i 242 wyróżnienia (120 – 112).

Serdecznie gratulujemy wszystkim szkolnym maratończykom: wytrwałości w czytelniczych zmaganiach,   współpracy w dzieleniu się trudnymi do zdobycia książkami oraz uzyskanych nagród.

Podziękowania kierujemy także w stronę rodziców, którzy motywowali i wspierali swoje dzieci.

Kolejny maraton już niedługo – w nowym roku szkolnym 2019/2020.

Już dziś serdecznie zapraszamy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii