Zgodnie z wieloletnią tradycją w dniu 27.05.2019r. nasi uczniowie uczestniczyli w Turnieju Szkół Borchardtowskich na statku "Dar Pomorza" w Gdyni.
Dzieci rywalizowały ze sobą w zakresie: znajomości słownictwa morskiego, alfabetu Morse'a, wiedzy na temat patrona szkół K.O. Borchardta, budowy żaglowca.
Pojawiły się również pytania dotyczące ssaków, ryb, ptaków oraz portów Bałtyku. Każda wypowiedź była odpowiednio punktowana. Najważniejsza jednak okazała się umiejętność rzucania kostką. Ilość wyrzuconych oczek przez uczestnika wskazywała na przesunięcie statku danej szkoły w kierunku mety, czyli portu. Im większa liczba oczek, tym była większa szansa na wygraną. Przerwy między konkurencjami z zakresu marynistyki uświetniał zespół "Wilczki Morskie" ze Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni, prezentujący znane szanty.
Dotychczas nasza szkoła plasowała się w rankingu zwycięzców. W bierzącym roku szkolnym udało nam się również uzyskać czołowe II miejsce. Uczniowie naszej szkoły wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi z zakresu tematyki morskiej. Każdy z nich uzyskał medal i wspaniałe nagrody rzeczowe.
Ponadto dwie nasze uczennice z klasy II Danusia Wójcik oraz Gabriela Domagała otrzymały nagrody z tytułu uzyskania III miejsca w konkursie plastycznym pt. "Dar Pomorza". Ich prace zostały wyeksponowane na "Darze Pomorza".
Docenieni, nagrodzeni i szczęśliwi podopieczni wrócili do naszej szkoły.