Konkurs Międzyszkolny „Kolędy i pastorałki w tradycji kultury polskiej”
13 grudnia w Kościele Zielonoświątkowym Zboru Radość Życia, w kampusie Gdańsk Śródmieście, pięknie i profesjonalnie wybrzmiały kolędy i pastorałki zaśpiewane przez uczniów z gdańskich szkół, uczestniczących w XI edycji konkursu. W komisji konkursowej zasiedli: pani Dorota Theisebach z Pałacu Młodzieży, pan Piotr Macalak z Capelli Gedanensis oraz pan Michał Król z Kościoła Zielonoświątkowego Zboru Radość Życia. Trudne zadanie stanęło przed jury – wybrać z grona wspaniałych wykonawców, tych najlepszych.
II miejsce – Gabriela Domagała z SP 21
III miejsce – Julia Filipczyńska z Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Nasza Szkoła”

III miejsca nie przyznano, ponieważ w tej kategorii wystąpiły dwa zespoły.

Konkurs uatrakcyjnili nam swoimi występami pan Michał Król oraz Nikola Kozioł, która przepięknym wykonaniem kolędy „Mizerna, cicha” wprowadziła nas w świąteczną zadumę.
Dziękujemy za udzielenie nam gościny w świątyni o niepowtarzalnych walorach akustycznych, a pastorowi Tomaszowi Chacińskiemu za obecność na naszym kolędowym przeglądzie. Dziękujemy nauczycielom za tak profesjonalne przygotowanie uczniów, a także rodzicom i opiekunom, którzy przybyli z dziećmi na koncert. Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę cukierni Płończak, która przygotowała nam słodki poczęstunek. Dziękujemy sponsorom nagród: Radzie Dzielnicy Śródmieście i Urzędowi Miejskiemu.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok
Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 21 im. kpt. ż. w. K. O. Borchardta w Gdańsku serdecznie zapraszają uczniów klas I-VIII, z gdańskich szkół, do udziału w tegorocznej edycji konkursu. Obdędzie się on 13 grudnia 2019 roku w godz. 10.00- 13.30. W tym roku korzystamy z gościnności sąsiadującego ze szkołą Kościoła Zielonoświatkowego, który słynie z  niepowtarzalnych walorów akustycznych. Kolędy i pastorałki wybrzmią w Kampusie Radość Życia - Gdańsk Śródmieście przy ulicy Menonitów 2a.

Poniżej dostępne są dokumenty: regulamin konkursu, karta zgłoszenia, zgoda rodzica/opiekuna. Zgłoszenia solistów/zespołów prosimy przesyłać do 6 grudnia 2019 roku faxem tel. nr.: 58 302 08 51, lub mailowo na adres: sekretariat@sp21.edu.gdansk.pl , sp21gdansk@interia.pl